pon.-pt. 8 - 18      42 633 32 75   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

SZPITAL

Chirurgia naczyniowa

NACZYNIOWA

Niedokrwienie kończyn w miażdżycy i cukrzycy, Stopa cukrzycowa, Owrzodzenia żylne i niedokrwienie.

Miażdżyca i choroby naczyń są przyczyną zawałów mięśnia serca, niedokrwienia kończyn dolnych w Arteriosclerosis Obliterans /AO/, jak również udarów mózgu, owrzodzeń żylnych czy też zmian martwiczych stopy w przebiegu cukrzycy.

Komórki macierzyste ADRC mają zdolność tworzenia nowych naczyń a przez to poprawiają ukrwienia i przyspieszają gojenia chorych i uszkodzonych tkanek. Ma to szczególne znaczenie w leczeniu krytycznych zmian niedokrwiennych kończyn dolnych w przebiegu miażdżycy i w zespole stopy cukrzycowej.

W Stanach Zjednoczonych trwają także badania nad zastosowaniem komórek ADRC u pacjentów z zawałem m. sercowego. Równie ważnym zastosowaniem terapii ADRC są niegojące się owrzodzenia żylakowe, czy przetoki okołoodbytnicze i inne trudno gojące się rany.

W tych przypadkach zastosowanie komórek macierzystych znacznie przyspiesza proces gojenia a niekiedy jest jedyną szansą na całkowite wyleczenie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem